Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Osobnosti (47 záznamů)

Ludvík Svoboda

Československý generál. Prezident Československa mezi lety 1968–1975. Nepodařilo se mu intervenovat za některé oběti čistek, kterým chtěl pomoci po Pražském jaru.

Přemysl Šámal

Český advokát, účastník prvního i druhého odboje, kancléř tří československých prezidentů.

 

 

Milan Rastislav Štefánik

Slovenský astronom, diplomat a politik, jeden ze zakladatelů Československa a první československý ministr obrany.

Antonín Švehla

Jeden z nejdůležitějších politiků meziválečného Československa spojený s agrární stranou. Ministerský předseda tří československých vlád (1922–1929).

Jan Šverma

Československý novinář a komunistický politik, poslanec Národního shromáždění, účastník Slovenského národního povstání, v průběhu povstání padl. 

 

 

Augustin Vološin

Podkarpatoruský duchovní řecko-katolické církve, pedagog, spisovatel, československý a podkarpatoruský politik, poslanec Národního shromáždění ČSR, předseda vlády autonomní Podkarpatské Rusi, předseda vlády Karpatské Ukrajiny, prezident samostatné Karpatské Ukrajiny.

Milan Vyhnálek

Australský podnikatel českého původu. Věnoval se sýrařství a chovu hovězího dobytka, ale také mecenášské činnosti. V Tasmánii vybudoval prosperující sýrařskou továrnu LACTOS a naučil Australany vyrábět a jíst kvalitní sýry.

 

Zobrazeno 41 - 47 záznamů
z celkového počtu 47

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.