Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Ilustrátoři a ilustrátorky (7 záznamů)

Zdeněk Burian

Významný malíř a velmi plodný ilustrátor 20. století, jenž svými kresbami opatřil stovky dobrodružných knih a stal se přední osobností paleoartu.

Daisy Mrázková

Výtvarnice, ilustrátorka a spisovatelka knih pro děti, v nichž důmyslně propojila jejich textovou a výtvarnou složku. Držitelka ocenění Zlatá stuha za celoživotní literární a výtvarné dílo.

Petr Sís

Současný český grafik, ilustrátor a autor animovaných filmů a knih pro děti. Svými tituly, které pojednávají o svobodě člověka a o jeho snech, a svou plodnou ilustrátorskou činností dosáhl velkého uznání jak doma, tak i v zahraničí.

Zdeněk Smetana

Český výtvarník, knižní ilustrátor, výjimečný animátor, scenárista a režisér animovaného filmu, který se věnoval především tvorbě pro děti a vytvořil přes 400 filmových pohádek jako například večerníček o Rákosníčkovi.

Jiří Trnka

Režisér, animátor, výtvarník, loutkář. Světově uznávaný mistr loutkové filmové animace, patří k zakladatelům a předním osobnostem českého animovaného a loutkového filmu.

Zdeněk Miler

Režisér a výtvarník animovaných filmů, ilustrátor knih pro děti. Autor mezinárodně úspěšné postavy Krtka či legendárního loga filmového studia Bratři v triku.

Helena Zmatlíková

Významná malířka, filmová výtvarnice a jedna z nejoblíbenějších a nejvydávanějších českých ilustrátorek 20. století. Její ilustrace zdobí stovky dětských knih.

Zobrazeno 1 - 7 záznamů
z celkového počtu 7

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.