Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Fotografie (61 záznamů)

Alexandr Paul

Reportážní a reklamní fotograf, spoluzakladatel fotografické agentury Press Photo Service a později významný dokumentátor kulturních a uměleckých pokladů Čech.

Antonín Kratochvíl

Český fotožurnalista žijící trvale v USA. Za své dokumentární fotografie byl mnohokrát mezinárodně oceněn.

Antonín Markl

Autor prvních česky psaných fotografických příruček a provozovatel fotografických kurzů na základě systematického vyučovacího plánu.

Běla Kolářová

Fotografka a výtvarná umělkyně, která je pro své experimentální postupy řazena k průkopníkům českého neokonstruktivního a minimálního umění. Manželka básníka a malíře Jiřího Koláře.

Bohdan Holomíček

Český dokumentární fotograf samouk, který fotografoval Václava Havla a další osobnosti kultury nepodřizující se komunistickému režimu.

Bohumila Bloudilová

Významná kolínská portrétní fotografka a sestřenice fotografa Josefa Sudka. Zakladatelka a majitelka úspěšného kolínského ateliéru Rafaela.

Czech Press Photo

Prestižní česká fotografická soutěž z oboru reportážní fotografie spojená s následnou výstavou. Obdoba světové World Press Photo. Je rozdělena do sekcí foto, video a grant Prahy.

Emila Medková

Surrealistická fotografka druhé poloviny 20. st., která částečně tvořila se svým manželem, malířem Mikulášem Medkem.

Eva Fuková

Americká fotografka českého původu s akademickým malířským vzděláním. Proslavily ji zejména velkoformátové koláže.

Fotografický obzor

První český ilustrovaný časopis pro fotografy amatéry, vydávaný v letech 1893–1944.

František Drtikol

Legendární český fotograf, který se proslavil také v zahraničí. Známé jsou zejména jeho portréty české smetánky a umělecké akty.

František Fridrich

Portrétní fotograf druhé poloviny 19. století a vydavatel místopisných snímků, známý ve své době i v zahraničí. Jeden z prvních fotografů sportu u nás.

František Krátký

Majitel nejvýznamnějšího kolínského fotoateliéru a významného fotochemigrafického závodu, nejznámější vydavatel stereofotografií.

Alberto Vojtěch Frič

Český cestovatel, botanik, etnograf, spisovatel a fotograf. Jihoameričtí indiáni jej nazývali Karaí Pukú (Dlouhý lovec) a v Evropě mu přezdívali Lovec kaktusů.

Alexander Hackenschmied

Významný česko-americký fotograf, střihač, kameraman a režisér. Patří k průkopníkům českého avantgardního filmu 30. let a ke klíčovým osobnostem světové filmové moderny.

Jiří Hanzelka

Český cestovatel, spisovatel, novinář a filmař – dokumentarista; s Miroslavem Hanzelkou podnikl několik výprav prakticky po všech kontinentech.

Eduard Ingriš

Dobrodruh, cestovatel, hudební skladatel, dirigent, fotograf, kameraman, filmař a dokumentarista. Dostal se do peruánských učebnic, v Česku je však dnes téměř zapomenutý a neznámý.

Ivo Přeček

Surrealistický olomoucký fotograf, člen skupiny kreativních fotografů DOFO a autor svařovaných kovových plastik.

 

Jan Langhans

Významný portrétní ateliérový fotograf sklonku 19. a 20. století a majitel patrně nejznámějšího fotoateliéru, který sídlil v Praze ve Vodičkově ulici.

Jan Mulač

Jeden z prvních fotografů, kteří systematicky fotografovali události v pražských ulicích. Jeho pražský ateliér byl v 80. letech 19. století jedním ze středisek pražského společenského života.

Zobrazeno 1 - 20 záznamů
z celkového počtu 61

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.