Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Čeští cestovatelé (17 záznamů)

Barbora Markéta Eliášová

Česká cestovatelka, spisovatelka a učitelka, která jako první Češka na počátku 20. století objela celý svět.

Alberto Vojtěch Frič

Český cestovatel, botanik, etnograf, spisovatel a fotograf. Jihoameričtí indiáni jej nazývali Karaí Pukú (Dlouhý lovec) a v Evropě mu přezdívali Lovec kaktusů.

Jiří Hanzelka

Český cestovatel, spisovatel, novinář a filmař – dokumentarista; s Miroslavem Hanzelkou podnikl několik výprav prakticky po všech kontinentech.

Bohuslav Hasištejnský z Lobkovic

Básník a prozaik, jeden z hlavních představitelů humanistické literatury v jagellonské době. Obdivovali ho jak domácí, tak i zahraniční kolegové. Jako jeden z prvních Čechů četl v originále latinské i řecké klasiky a procestoval téměř všechny země antického světa.

Emil Holub

Český lékař, etnograf, kartograf a cestovatel, který podnikl dvě velké výpravy na africký kontinent a pořídil tam rozsáhlou přírodovědnou a etnografickou sbírku.

Eduard Ingriš

Dobrodruh, cestovatel, hudební skladatel, dirigent, fotograf, kameraman, filmař a dokumentarista. Dostal se do peruánských učebnic, v Česku je však dnes téměř zapomenutý a neznámý.

Jiří Josef Kamel

 

Český jezuita, misionář, cestovatel a především lékárník, léčitel a botanik. Muž, který propůjčil své jméno kaméliím.  

Steve Lichtag

Steve Lichtag, český herec a česko-americký filmový režisér a producent, oceánolog, ekolog a spisovatel.

 

Alois Musil

Český katolický kněz, teolog, biblista, orientalista, cestovatel, etnograf, geograf a spisovatel, nejvýznačnější evropský orientalista a arabista své doby.

Benedikt Roezl

Český cestovatel, botanik, zahradník a sběratel přezdívaný „lovec orchidejí“ či „král orchidejí“.

Josef Sekyra

 

Český geolog, horolezec, cestovatel, dobrodruh, polárník a světově respektovaný vědec. Jako první Čechoslovák stanul v roce 1969 na jižním pólu.

Martha Schichtová

Cestovatelka a filmařka, jedna ze dvou československých žen, které před druhou světovou válkou absolvovaly cestu kolem světa.

 

 

Miloslav Stingl

Český cestovatel, dobrodruh, etnograf, spisovatel a dokumentarista, čestný náčelník indiánského kmene Kikapú.

Tatra kolem světa

Tatra kolem světa je název expedice, která probíhala od 18. 3. 1987 do 4. 5. 1990. Posádka za tu dobu projela 67 zemí světa na všech osídlených kontinentech a najela přibližně 195 000 kilometrů. Účelem výpravy byla propagace značky Tatra a dalších československých výrobků.

Josef Vágner

Český lesník, zoolog, cestovatel, lovec, fotograf, etnolog a spisovatel, zakladatel a první ředitel safari ve Dvoře Králové nad Labem.

Enrique Stanko Vráz

Český cestovatel, dobrodruh, spisovatel a fotograf snad bulharského původu.

Miroslav Zikmund

Český cestovatel, spisovatel, novinář, fotograf a filmař – dokumentarista; spolu s Jiřím Hanzelkou podnikl několik cestovatelských výprav prakticky po všech kontinentech.

 

 

Zobrazeno 1 - 17 záznamů
z celkového počtu 17

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.