Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Sport (65 záznamů)

Aleš Valenta

Český akrobatický lyžař, olympijský vítěz v akrobatických skocích na lyžích z roku 2002, jako první na světě skočil trojné salto s pěti vruty.

Antonín Panenka

Antonín Panenka patří mezi legendy československého fotbalu. Přes dvacet let hrál fotbal za Bohemians Praha 1905, kde v současné době působí jako prezident klubu.

ASC Dukla

Resortní sportovní centrum Ministerstva obrany České republiky, jehož hlavním úkolem je vytvářet podmínky pro sportovní přípravu na vrcholné světové soutěže.

Eva Bosáková

Jedna z největších postav československé sportovní gymnastiky, čtyřnásobná olympijská medailistka a dvojnásobná mistryně světa.

Vlasta Burian

Divadelní a filmový herec, komik, mim, imitátor, zpěvák, spisovatel, divadelní ředitel, podnikatel a sportovec, známý i v zahraničí. Jeden z nejslavnějších a nejoblíbenějších českých prvorepublikových herců, přezdívaný také „král komiků“.

Věra Čáslavská

*3. 5. 1942 Praha – †30. 8. 2016 Praha

Legenda československé sportovní gymnastiky, čtyřnásobná mistryně světa, jedenáctinásobná mistryně Evropy. Se sedmi zlatými a čtyřmi stříbrnými olympijskými medailemi je jednou z nejvýraznějších postav historie olympijských her.

České skautské organizace

Spolky, které při výchově dětí a mládeže vycházely a vycházejí z principů anglického skautingu a amerického woodcraftu a kladou důraz na soužití s přírodou.

Český olympijský výbor

Instituce, která reprezentuje, řídí a organizačně zajišťuje české olympijské hnutí, a je prostředníkem mezi Mezinárodním olympijským výborem, organizačními výbory jednotlivých olympijských her a českým státem.

Dostihové závodiště Pardubice

Závodiště s jednou z nejnáročnějších překážkových drah v Evropě, na kterém se konají cvalové dostihy. Nejvýznamnějším z nich je Velká pardubická steeplechase, která patří k nejstarším českým sportovně společenským událostem.

Dostihové závodiště Velká Chuchle

Areál pražského závodiště s bohatou historií, na kterém se konají cvalové a klusácké dostihy včetně nejznámějšího Českého derby.

Helena Fibingerová

Mistryně světa, bronzová olympijská medailistka a světová rekordmanka ve vrhu koulí.

Fotbal

Kolektivní míčová hra, která je nejpopulárnějším kolektivním sportem na světě. Za jeho kolébku se považuje Anglie. V češtině se užívá také název kopaná.

Dominik Hašek

Český hokejový brankář, historicky nejmladší brankář hokejové reprezentace. 

I. ČLTK Praha

Nejstarší tenisový oddíl v českých zemích vzniklý v roce 1893. Areál se nachází v Praze-Holešovicích na ostrově Štvanice.

Jana Novotná

Česká tenistka, vítězka Wimbledonu 1998, medailistka z olympijských her v tenisové dvouhře i čtyřhře.

Jaromír Jágr

Český hokejista, majitel a hráč kladenského klubu Rytíři Kladno. Výčet jeho úspěchů a rekordů, zahrnující např. vítězství ve Stanley Cupu či na XVIII. zimních olympijských hrách v Naganu 1998, je velmi dlouhý, nejen proto je považován za jednoho z nejlepších hokejistů všech dob. Jeho hráčská kariéra je spjata s číslem 68, které nosí na dresu.

Jaroslav a Jiří Holíkové

Českoslovenští hokejisté, členové Síně slávy českého hokeje, mistři světa i držitelé olympijských medailí.

Jaroslav Drobný

Sportovec, který jako hokejista získal s týmem Československa titul mistra světa v roce 1947 a stříbro na ZOH 1948 a jako reprezentant Egypta vyhrál v roce 1954 tenisový Wimbledon.

Jednotný cvičební úbor

Unifikovaný oděv do hodin tělesné výchovy. V éře socialismu se skládal z bílého svršku, trenýrek barevně rozlišených dle pohlaví nositele a bot na cvičení, tzv. „jarmilek“ či „toníků“.

Otto Jelinek

Česko-kanadský mistr světa v krasobruslení, podnikatel, kanadský politik a ministr, český poradce a podnikatel, bývalý kanadský velvyslanec v Česku

 

Zobrazeno 1 - 20 záznamů
z celkového počtu 65

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.