Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Fotografie (61 záznamů)

Jan Ságl

Propagátor barevné fotografie v Čechách. Proslavil se fotografiemi legendárních kapel The Primitives Group a The Plastic People of the Universe.

 

Jan Saudek

Nejznámější český fotograf současnosti. Kromě kontroverzní tvorby na sebe upoutal také řadou skandálů v osobním životě.

 

Jan Šibík

Fotoreportér známý svými fotografiemi z válečných konfliktů. Vyhrál třetí místo v prestižní soutěži World Press Photo a dvakrát první místo v české obdobě Czech Press Photo.

Jan Tomáš

Pražský fotograf, který portrétoval významné herecké osobnosti své doby a zároveň jejich hlasy zaznamenával jako jeden z prvních na fonografické válečky.

Jaromír Funke

Přední osobnost evropské fotografické avantgardy 20. a 30. let 20. st. Významné je nejen jeho fotografické dílo, ale také rozsáhlá kritická a pedagogická činnost.

Jaroslav Bruner-Dvořák

Fotograf, bratr Rudolfa Brunera-Dvořáka, po smrti převzal jeho fotoateliér. Pokračoval v jeho tradici fotografování událostí, významně se však orientoval také na architekturu.

Jaroslav Rössler

Významný český i světový avantgardní fotograf, člen skupiny Devětsil a nejprogresivnější propagátor abstraktního umění a konstruktivismu ve fotografii.

Jindřich Eckert

Fotograf a experimentátor, který položil základy české krajinářské fotografie. Byl také významným pražským občanem a autorem prvních fotografických publikací hlavního města.

Jindřich Štreit

Vysokoškolský pedagog a dokumentární fotograf zachycující venkovský život v dobách skomírajícího komunismu.

 

Jindřich Zelenka

Průkopník reportážní, dokumentární a ateliérové fotografie počátku 20. století. Důležitý je zejména jeho přínos pro sportovní fotografii.

Jiří Všetečka

Český fotograf a první docent fotografie v Československu. Pro jeho slavné dokumentární fotografie Prahy se mu přezdívá „Pražský chodec“.

Josef Koudelka

Humanisticky zaměřený fotograf, který se proslavil především cyklem Srpen ´68 zachycujícím Prahu během invaze vojsk Varšavské smlouvy.

Josef Kunzfeld

Fotograf, který se významně podílel na dokumentaci historických budov Brna, kde jeho ateliér patřil k nejdéle působícím.

Josef Seidel

Nejvýznamnější fotografický kronikář Šumavy. Jeho dům s ateliérem je dnes unikátní technickou památkou.

Josef Sudek

Výjimečný avantgardní fotograf především pražských motivů. Patří k nejvýznamnějším českým fotografům období mezi první a druhou světovou válkou.

Julie Jirečková

Fotoamatérka, která bývá často označována jako „první česká umělecká fotografka“. Spolu se svou sestrou Noemi fotografovala v secesním stylu.

Karel Absolon

Moravský archeolog a amatérský fotograf. Jako jeden z prvních využíval vlastní i cizí fotografie k popularizační činnosti.

Karel Hájek

Je považován za zakladatele moderní fotoreportáže a jednu z největších postav české fotožurnalistiky první poloviny 20. století.

Karel Klíč

Významný český fotograf, vynálezce heliogravury a stíracího hlubotisku a zakladatel fotoateliéru Rafael v Brně.

Karel Novák

První český pedagog umělecké fotografie a spoluzakladatel Státní grafické školy, díky níž ovlivnil nastávající generaci českých fotografů. Je považován za jednoho z prvních fotografů moderny.

Zobrazeno 21 - 40 záznamů
z celkového počtu 61

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.