Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Městská doprava (6 záznamů)

Modernizovaná souprava metra 81-71M

Modernizovaná souprava metra, v první dekádě 21. století pomohla revitalizovat vozový park pražského metra. Je kompletní rekonstrukcí původních souprav 81-71, které byly v pražském metru provozovány v letech 1978–2009.

Pražské metro

Jediné metro v České republice. Svůj provoz zahájilo v roce 1974 na prvním úseku linky C, o první úseky linek A a B bylo rozšířeno v letech 1978, resp. 1985. Za dobu svojí existence bylo svědkem několika historických událostí a ročně přepraví kolem 500 000 000 cestujících.

Prototypová jednotka metra Tatra R1

Prototypová jednotka metra vzniklá pod vedením Antonína Honzíka a Františka Kardause, autorů dnes již legendární tramvaje T3. Z politických a časových důvodů musela R1 nuceně ustoupit nekvalitním a pro Prahu nevhodným sovětským vozům metra.

Souprava metra M1

Soupravy metra dodávané v letech 1998–2011. Jejich výrobcem byla společnost ČKD Dopravní systémy spolu se zahraničními společnostmi Siemens, AEG a SGP. Jde o první zcela nové moderní soupravy vyrobené přímo pro pražské metro. V současné době zajišťují provoz na lince C.

Tramvaj Škoda 15T (ForCity Alfa)

Tříčlánková nízkopodlažní tramvaj, která se vyznačuje jedinečnou konstrukcí opatřenou čtyřmi otočnými podvozky. Ta umožňuje maximální využití prostoru pro cestující. Plně nízkopodlažním řešením se odlišuje od všech ostatních tramvají provozovaných v Česku.

 

Tramvaj Tatra T6A5

Tramvaj vyráběná v letech 1991–1998 a na českém území provozovaná v Praze, Brně a Ostravě. V 1. polovině 90. let 20. století pomohla v těchto městech modernizovat tramvajový vozový park.

 

Zobrazeno 1 - 6 záznamů
z celkového počtu 6

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.