Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Renesance (11 záznamů)

Arkádové zámky

Druh renesančního zámku charakteristický pro české země, který je zároveň jedním z nejzajímavějších útvarů středoevropské architektury 16. a počátku 17. století.

Zámek Bruntál

Zámek ve stejnojmenném městě; náleží k  nejvýznamnějším památkám českého Slezska. V jeho architektuře se ojedinělým způsobem snoubí prvky severské renesance a pozdního baroka.

Hrad a zámek Český Krumlov

Hrad přestavěný na zámek a dominanta města Český Krumlov, zapsaného na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Po Pražském hradě je druhým největším hradním a zámeckým komplexem v České republice a jednou z nejnavštěvovanějších památek v zemi.

 

Zámek Jindřichův Hradec

Hrad přestavěný na zámek ve stejnojmenném městě v jižních Čechách. S rozlohou 3,5 hektaru je třetí největší zámeckou rezidencí v České republice a vynikající ukázkou postupné proměny gotického hradu v pohodlné renesanční šlechtické sídlo.

Kostel sv. Petra a Pavla v Kralovicích

Renesanční kostel v Kralovicích v Plzeňském kraji. Díky využití neobvyklých stavebních materiálů a architektonických řešení patří k nejlepším ukázkám renesanční sakrální architektury v českých zemích.

 

Letohrádek královny Anny (Belvedér)

Renesanční letohrádek v Královské zahradě Pražského hradu. Je jednou z prvních slohově čistých renesančních staveb severně od Alp a bývá uváděn jako ukázkový příklad italské renesanční architektury v České republice.

 

Zámek Litomyšl

Renesanční zámek ve stejnojmenném městě ve východních Čechách. Představuje vzácně dochovaný příklad zaalpské renesanční šlechtické rezidence s unikátní sgrafitovou výzdobou. Je zapsán jako památka světového kulturního dědictví UNESCO.

Zámek Moravský Krumlov

Renesanční zámek ve stejnojmenném městě v Jihomoravském kraji. Patří k nejstarším příkladům arkádového zámku v českých zemích.

Starý židovský hřbitov Praha Josefov

Nejvýznamnější umělecká a architektonická památka židovské pohřební kultury na území hlavního města Prahy. Areál hřbitova představuje světově ojedinělý soubor mimořádně cenných renesančních náhrobků. Je součástí nejstaršího městského židovského osídlení.

Svatojánský most

Nejstarší kamenný most na Moravě.

Zámek Velké Losiny

Renesanční zámek ve stejnojmenné obci v Olomouckém kraji. Patří k nejlépe zachovaným ukázkám arkádového zámku, charakteristické stavby moravské renesance.

Zobrazeno 1 - 11 záznamů
z celkového počtu 11

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.